| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Nokia c3 codat pe o retea de Anglia, si vreau sa il decodez, intrebarea este, daca ii schimb versiunea la soft, daca ii fac un updated, dupa ce ii fac update va mai fi codat? sau daca il resetez, vreau sa stiu sa nu ma apuc degeaba. a si inca ceva, daca ii fac updated ce mi se schimba la el? adica ce pierd? telefonul e in limba romana, dupa updated se va pierde? dau FUNDA si voturi

1 răspuns:
| FlorinDiablo a răspuns:

Telefonul va fi codat poti sa il upgradezi sa il resoftezi modul GSM e facut momentan sa functioneze pe o anumita Fregventa implic cea din Anglia mergi cu el la decodat e in jur de 20 de lei si cerei sa til decodeze in all GSM