| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un s8+ si nu stiu de ce nu se mai vede nimic pe ecran, e negru, pot auzi notificari, pot raspunde la apeluri dar nu pot vedea nimic pe ecran.

Stie cineva ce are si cam cat m-ar costa sa il repar?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa il desfaci sau sa il duci undeva sa il desfaca si sa ii deconecteze si sa reconecteze iar display-ul pe placa de baza ( asta poti sa o faci si tu acasa, cauti un videoclip pe internet sa vezi cum se face ca sa nu mai dai atatia bani la un Gsm ), dar cel mai probabil nu prea ai ce sa ii faci si trebuie schimbat, doar ca pe la noi un display cu touchscreen este in jur de 800 de lei ( pentru ca la telefonul asta display-ul nu vine separat de touch, vin lipite unul de celalalt si recomand sa comanzi de prin China ( pretul este undeva la jumatate ) si dupa tot asa, sa ti-l schimbi tu sau sa il duci undeva sa il schimbe ( daca il schimbi tu, iti mai poti comanda niste ustensile speciale care te costa vreo 30-40 lei maxim si tot asa, poti cauta pe internet cum se schimba dar daca il duci la un Gsm, te costa in jur de 200 de lei ). Deci gandeste-te bine, daca il cumperi de la noi si il duci la un Gsm sa ti-l schimbe, te costa in jur de 1000 de lei iar daca il iei din China si iti cumperi si ustensile care iti raman tot tie si il schimbi acasa, te costa maxim 500 de lei. Acuma este alegerea ta, dar mai intai incearca sa deconectezi si sa reconectezi display-ul pe placa de baza.

| I0nitFl0rin a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Multumesc mult pentru raspuns! O sa incerc sa reconectez display ul!

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru I0nitFl0rin):

Cu placere. Daca nu iti functioneaza nici asa, trebuie schimbat si acum depinde de cum vrei tu sa il schimbi, cu 500 sau cu 1000 de lei happy
Sa imi spui daca iti functioneaza dupa ce l-ai deconectat si conectat la loc.