| JolnT a întrebat:

Am un Samsung galaxy a5 2016 si sunt pe Digi si nu stiu cum sa fac sa meargă internetu doar 3g sau 4g?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Telefonul iti alege automat conexiunea mai buna (4G pana la epuizarea celor 30Gb din pachet, dupa care trece pe 3G).
Din setarile retelei poti alege fortat doar functionarea pe una din benzi, excluzand pe celalalt.

| asperger3 a răspuns:

S-ar putea sa nu meraga din cauza benzilor diferite, DIGI avand o alta banda fata de majoritatea telefoanelor.

Link-uri:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2016)-7789.php
http://www.rcs-rds.ro/4g

| Zaygon a răspuns (pentru asperger3):

Depinde de versiunea de telefon pe care o ai pentru ca multi retaileri romani(eMAG si altii) aduc versiuni pentru Asia, UK si asa mai departe.

| asperger3 a răspuns (pentru Zaygon):

Stiu.

| Muwz a răspuns:

Setari -> Retele Mobile -> Mod retea -> LTE/WCDMA/GSM si vei folosi automat 4G sau 3G, in functie de semnal, asta nefiind o problema daca esti la oras, sau de cati mb sau gb mai ai.