| b0rN2KyLL a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Mini2 si am vazut ca pe el poate rula Most Wanted, Asphalt 7, etc. Din cate am inteles, ca sa pot rula aceste jocuri pe device-ul meu trebuie sa-l rootez?

Răspuns Câştigător
| IulioNagato a răspuns:

Nu are nicio treaba!

Diferenta e ca daca il rootezi (adica ii bagi android neofficial) jocurile indiferent ce fel este vor fi free.

Telefonul dupa rootare va avea aceleasi competente.
Dupa cate stiu eu Mini2 are 800 MHz procesor Cortex si 512 RAM cred ca merg jocurile.
funda?

1 răspuns:
| emilian876 a răspuns:

Ca sa iti mearga aceste jocuri pe telefonul tau, trebuie sa ai neaparat urmatoarele chestii:
- cel putin 500 MB RAM
- cel putin 1 Ghz procesorul
Ma indoiesc ca galaxy mini 2 are asa ceva...