| buclucdede a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy S GT-I9000 si vreau sa-i fac update/upgrade :-?, are firmware 2.3.6.
Oare e bun tutorialul asta http://au.ibtimes.com/......ndroid.htm
?

Daca nu, ajutati-ma cum sa-l fac, nu vreau sa-l stric :-j

Răspuns Câştigător
| Alexxandruxx a răspuns:

Iti recomand, sa nu iti faci nici un update la el. Am si eu acelasi telefon si m-am gandit la acest lucru, am analizat, m-am interesat si am ajuns la concluzia ca daca iti faci update de la android 2.3.6 la 4.3 o sa se miste foarte nasol. Se va misca sacadat intrucat procesorul este foarte mic. Deci mai bine il lasi asa, daca e iti iei alt telefon, dar nu iti recomand sa iti instalezi versiunea aceea.
Si inca ceva, ala nu e update, aia e o instalare intrucat nu exista nici un update pentru galaxy i9000 la versiunea aceea. Si, daca nu ma insel, iti pierzi si garantia de la telefon, intrucat nu e de la Samsung si nu e ceva oficial.
Bafta!