| Aleksei99 a întrebat:

Salut am un Samsung Galaxy S2 cu card microSD dar cand il conectez prin portul USB la calculator nu mi-l citeste. Aveti vreo idee despre cauza problemei?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca te referi la telefon, instaleaza kies in pc. daca te referi la card inserteaza cardul in pc folosind un adaptador.

| Aleksei99 explică (pentru gelu1970):

Mersi ma refeream la card

| gelu1970 a răspuns (pentru Aleksei99):

Cand conectezi telefonul la pc il recunoaste, din cate am inteles. nu o sa-ti apara cardul sd aparte. calculatorul iti recunoaste dispozitivul, adica telefonul.
tu trebuie sa vezi daca in folderele ce iti apar in telefon, gasesti arhive ce stii sigur ca sunt in card.
daca vrei sa citesti cardul in pc, foloseste un adaptador. e cel mai bine.