| StefanCosmin a întrebat:

Am un Samsung galaxy s2 si atunci cand il pornesc merge vreo 20 de secunde dupa care se blocheaza si vreau sa ii dau revenire la setarile din fabrica. Acum eu am doua intrebari:
1. Este ceva defect la telefon si trebuie schimbat?
2. Daca totusi tot merge cum trebuie, cum pot sa ii dau revenire la setarile din fabrica fara sa o fac de pe telefon? M am uitat la tutoriale video, dar nu am inteles nimic.

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Poti face un hard reset, se gasesc tutoriale pe Youtube

3 răspunsuri:
| EstiSiSuntExemplu a răspuns:

Mai bine îți schimbi telefonul. Vreau sa zic ca telefonul se mișcă destul de greu și ca nu prea mai sunt motive pentru care să-l păstrezi. Daca vrei îți recomanda Samsung J3 2016 sau Huawei p9 lite 2017.
Exista telefoane mai bune decât S2 și nu sunt prea scumpe(nu toate).

| StefanCosmin explică (pentru EstiSiSuntExemplu):

M am gandit si eu sa il schimb, oricum e telefon de al doilea, dar nu vreau sa l inlocuiesc cu altceva big grin

| RebekaRebee a răspuns:

1. Telefonul merge greu si se inchide cand il aprinzi, se pare ca e virusat. Asa mi se intampla si mie este un virus puternic zic eu, dar cu toate astea poti sa-i dai revenire la setarile din fabrica.
2. Dai inchidere la telefon
Astepti sa se inchida apoi tii apasat pe volumul de sus al telefonului (sau tasta de volum tare) si tasta de acasa sau home si butonul de inchidere
Apoi o sa iti apara modul recovery care are mai multe obtiuni tu alege modul wipe data/ factory reset (pentru a apasa pe trebuie sa te "deplasezi,, cu tastele de la volum ) pentru a selecta optiunea wipe data/ factory reset apesi pe tasta de inchidere
Apoi te deplasezi cu tastele de volum pana la yes delete all user date apoi apesti pe butonul de inchidere
Astepti si apoi dai pe prima optiune si gata