| paulmicutz a întrebat:

Salut am un Samsung galaxy s2 si mi-am instalat asphalt 7 se incarca cat se incarca si dupa nu mai merge. Imi iese din joc de ce? Am versiunea la android de 2.3.6.

Răspuns Câştigător
| gamestoper1998 a răspuns:

Eu zic ca nu ai cum sa ti-o pierzi atata timp cat il upgradezi legal din telefon sau cu programul kies. Poti lejer din telefon sa cauti la setari despre telefon sau ce ai tu acolo si cauti dupa functia upgrade/update.El isi va trage automat cu ajutorul net-ului versiuna 4.0 si ti-o va instala.Este o metoda 100% legala si in primul rand fara pierdere a garantiei.Am si eu tot asa un telefon in garantie si i-am facut update de la 2.0 la 2.3 si cand m-am dus la service ca mi-am zgariat ecranul le-am pomenit despre upgrade si mi-or spus ca chestia asta nu are cum sa duca la pierderea garantiei deoarece este dreptul tau.Doar nu o sa stai cu 2.3 pana la anul viitor de ex pana iti expira garantia.La fel si cu kies daca nu ai net pe telefon poti foarte lejer sa ii dai update si nimeni nu iti va avea treaba, crede-ma din experienta.Da, daca ii faci root sau ii schimbi firmware-ul se poate pierde garantia dar update-ul este in regula.

3 răspunsuri:
| gamestoper1998 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iti upgradezi versiunea de android la 4.0 sau 4.1 si in plus vorba lui viooiv ar trebui sa iti cauti o versiune mai veche compatibila cu telefonul tau.

| paulmicutz explică (pentru gamestoper1998):

Dar il am la abonament si mie ca daca il upgradez sa nu pierd garantia?

| gamestoper1998 a răspuns (pentru paulmicutz):

Eu zic ca nu ai cum sa ti-o pierzi atata timp cat il upgradezi legal din telefon sau cu programul kies. Poti lejer din telefon sa cauti la setari despre telefon sau ce ai tu acolo si cauti dupa functia upgrade/update.El isi va trage automat cu ajutorul net-ului versiuna 4.0 si ti-o va instala.Este o metoda 100% legala si in primul rand fara pierdere a garantiei.Am si eu tot asa un telefon in garantie si i-am facut update de la 2.0 la 2.3 si cand m-am dus la service ca mi-am zgariat ecranul le-am pomenit despre upgrade si mi-or spus ca chestia asta nu are cum sa duca la pierderea garantiei deoarece este dreptul tau.Doar nu o sa stai cu 2.3 pana la anul viitor de ex pana iti expira garantia.La fel si cu kies daca nu ai net pe telefon poti foarte lejer sa ii dai update si nimeni nu iti va avea treaba, crede-ma din experienta.Da, daca ii faci root sau ii schimbi firmware-ul se poate pierde garantia dar update-ul este in regula.

| viooiv a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi jocul si sa iei jocul din alta parte sau o versiune mai veche.