| mihai007ro a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3. Nu mai merge sa intru in Google Play Magazin. Apare ca se deschide apoi se inchide. Cateodata mai primesc urmatoarea eroare :com.google.process.gapp has stopped, cum pot rezolva si eu să pot intra iar in google play magazin?

16 răspunsuri:
| Shimozukushiki a răspuns:

Poti sa resetezi telefonul dar nu cred ca iti convine pentru ca vei pierde unele date sau poate nu ai conexiune la net.Mi s-a intamplat si mie dar nu mai stiu exact ce am facut. Funda?

| qtheodora a răspuns:

Și eu am aceeași problemă și nu știu cum să o rezolv. Eu am Samsung Galaxy S3 mini. Dacă ai găsit vreo soluție te rog să-mi spui și mie, merci; 3

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Iti recomand sa dai un restart la telefon.

| AndresSB a răspuns:

Poti inchide telefonul, sau dai un restart si apoi problema cred ca e ca si rezolvata. Mie asa imi mergea. Succes

| mihai007ro explică (pentru AndresSB):

Restart sau resatare la setarile din fabrica? Pentru ca restart am dat si nu merge.

| Bee_Jhonny_1991 a răspuns:

Du-te la Setari; Manager de aplicatii; dai la toate aplicatiile; dai in jos si vezi daca ai dezactivat descaracarile. Activeaza-le si iti va merge. Am avut fix aceeasi problema. NU DA RESET LA TELEFONlaughing)

| Fitzanu a răspuns (pentru Bee_Jhonny_1991):

Johnny, mersi fain ma aveam acceasi problema, mersi mult de tot.

| MrRolland a răspuns:

Ma stiu cum e si mie mi s-a intamplat la fel... Deci fii atent asta merge 100%,
te duci la Setari, dai la aplicatiii apoi dai la toate / all si dai la ultima din lista, adica Manage Aplication sau ceva de genul si dai enable... asta e tot si o sa mearga perfect.

| Stan_Bogdan_1995 a răspuns (pentru MrRolland):

Mersi fain omulewinking

| Stan_Bogdan_1995 a răspuns (pentru MrRolland):

Mersi fain omule MrRollandwinking

| Măă_Maria_1984 a răspuns (pentru MrRolland):

Nu mergee

| MrRolland a răspuns:

Ma dai la setari > aplicatii> all> la ultima manage app sau ceva de genu asta si dai enable! merge e foarte simplu.

Alte răspunsuri
| ManuSb a răspuns:

Poti rezolva problema destul de usor fara sa pierzi date, fara sa restartezi etc.
Procedezi asa: setari/aplicatii/magazin play, dezinstalare actualizari si apoi stergere cache.

| Albu_Alex_1999 a răspuns:

Auziti alta solutie mai exista? Eu am aceeasi problema aparuta astazi, am incercat chestia cu cache si nu a mers....Am revenit chiar la versiune Google Play din fabrica.

| Iosif_Marius_Bilan_1991 a răspuns (pentru Albu_Alex_1999):

Salut, intra tot la Setari/Aplicatii/Toate si apoi cauta instrument descarcare si activeaza. Eu asa am rezolvat problema. Bafta!