| Marian_ValentinBr_1993 a întrebat:

Salut, am un Samsung Grand Neo Plus cu Android 4.4.4, volumul la sunet creste singur fara ca eu sa apas pe butonul de control volume. De ce face asa? am facut reset si tot asa face, se schimba volumul spre + fara ca eu sa apas pe buton? Are virusi sau trebuie resoftat?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este butonul de volum.
Ori este blocat (lipit) contactul la marire volum, ori a intrat mizerie /apa si face contact in permanenta.
Daca nu-si revine dupa mai multe apasari /miscari laterale, atunci trebuie schimbat (la un service).

1 răspuns:
| Flr_Florin_1997 a răspuns:

Poate ai butonul de volum blocat