| Cristian_Asenica_1972 a întrebat:

Am un SAMSUNG GALAXY GRAND si vreau sa il resetez dar nu pot pentru ca trebuie sa apas din cate am vazut pe net butonul de pornire home si butonul de volum in sus care nu merge.Il pot reseta in alt mod?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

In teorie dispar. daca poti folosi telefonul, adica e functional, nu trebuie folosita acea metoda de care scrii. in setari / copia de siguranta si reset/ ai optiunea de a readuce telefonul la configuratia fabricantului asa cum a font in ziua cand l-ai cumparat.
atentie mare: scoate cartela sim si cardul de memorie in cazul in care ai. reset sterge totul. daca banuiesti ca ai pe cardul de memorie virus, atunci il lasi in telefon si o sa il formateze in procesul de reset. cartela sim in cazul in care nu vrei sa pierzi numerele de telefon trebuie sa o scoti.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-i9082-galaxy-grand/

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-grand-i9080-hard-reset.html

Eventual, vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

| Cristian_Asenica_1972 explică:

Am uitat sa mai scriu daca dispar toti virusi si programele spy-were daca il resetez