| TeoCta a întrebat:

Salut, am un Samsung J3 2016 si s-a stricat.Inainte de a-l duce la reparat am facut backup la contacte, poze etc. cu ajutorul aplicatiei "dr.fone".Cand am vrut sa dau restore, am realizat ca de fapt trebuie sa platesc 30$ pentru asta.
Imi puteti recomanda o metoda prin care as putea da restore de pe laptop inapoi pe telefon?(orice, gratis sa fie)
P.S: Ca backup am un fisier de tip ".bak"
Dau funda pentru cel mai rapid si eficient raspuns

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceea mai ieftina si sigura metoda pentru salvarea contactelor se numeste CARNETELUL cu NOTITE in care iti poti scrie tot ce ai important.
Totodata, pe calculator poti scrie in Notepad si le poti folosi /tipari pentru nevoi de tip "catastrofa" (pierderea sau deteriorarea completa a telefonului).

Evident, aceste notite salvatoare se vor pastra in alta locatie decat telefonul!

| Wr3nch a răspuns:

Este program gratuit direct de la samaung ca sa poti face back-up. Samsung smart switch. Daca o foloseaipe aia le salva mult mai ok si le puteai deschide direct pe pc. La backul cu dr phone nu preai ce sa faci. Poti cauta o versiune "gratiuita" pentru pc si sa incerci cu aia.

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai facut back up cu dr fone iți trebuie acest program pentru restore.