| KingOoO a întrebat:

Salut, Am un stick Digi net mobil 7, 2 si am bagat cartela sim (Digi.Mobil) din stick in telefon si am facut setarile APN. Acum merge netul pe telefon. Dar mai am o cartela sim de la rds. digi si un abonament de 74 lei pe luna cu net prin cablu. Daca am netul aprins 24/24 pe cartela digi net mobil in telefon platesc ca pe cealalta cartela? Adica trage ceva la factura? Stickul acela e +10 lei pe luna la abonament. Sau e ca si cum as folosi stickul 24/24?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca telefonul nu mananca date, poti sa lasi cartela aia acolo la infinit nu se pune problema, iti zic din propria experienta! happy

| KingOoO explică (pentru Jipa95):

Eu intreb daca trebuie sa platesc altceva daca las datele mobile activate (doar pentru chrome si jocuri) dar nu trebuie sa platesc nimic la abonament daca e cartela in telefon si is pe net sau pe stick?

| KingOoO explică (pentru Jipa95):

Pai daca las datele mobile pornite si consuma doar pentru chrome si in unele jocuri atunci trebuie sa platesc ceva? adica platesc ceva daca consum internet pe telefon din acea cartela sau pe stick?

| Jipa95 a răspuns (pentru KingOoO):

Nu, nu mai trebuie sa platesti nimic! Daca ti-a mancat traficul de 5/10 gb, iti miscsoreaza viteza, nicidecum nu iti va adauga costuri suplimentare pe factura!