| MarioRaul78 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview A4all si nu se mai deschide desi era incarcat. Ce sa fac ca tot incerc sa-l deschid si nu merge, nici la service nu vreau sa ma duc ca nu vreau sa afle parintii.sad Funda!

Răspuns Câştigător
| QuickSilvers a răspuns:

Salut. Hai sa incercam o resetare. Faza e ca o sa pierzi tot din el, dar cred ca asta e cea mai mica problema a ta in momentul de fata. Scoate bateria, las-o 30 de sec. afara, ca sa te asiguri ca e inchis, apoi bag-o inapoi. Tine apasat simultan Power si Volum +. Aici ar trebui sa apara ceva pe ecran, o imagine cu un android ceva gen eroare... daca se intampla asta, apesi butonul de Home si intra in meniul de Recovery. Daca nu, Service. Presupunand, ca a functionat, selectezi cu tastele de volum Wipe data/Factory Reset si apesi Home. Asta o sa-l reseteze, apoi ii dai, tot din meniu, Reboot Syste Now.

| MarioRaul78 explică (pentru QuickSilvers):

Nu apare nimic pe ecran ce fac?

| QuickSilvers a răspuns (pentru MarioRaul78):

In cazul asta, nu cred ca mai ai ce sa-i faci. Posibil sa se fi brick-uit hardware, caz in care e ireparabil, sau doar sa se fi busit ca software ne mai fiind in stare sa boot-eze. Singura varianta, service.

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Tu nu vrei să afle părinții, dar de fiecare dată când sună, le spui că n-ai baterie? Sau folosești un Nokia 3310 uitat în casă?

| viotedy a răspuns:

Incearca sa-i scoti bateria si sa opui la loc. Daca tot nu, trebuie sa-l duci-probabil e in garantie, nu?

| viotedy a răspuns:

Sau,incearca sa-l deschizi cat e in priza, poate s-a dus bateria.