| Marius144 a întrebat:

Salut, am un telefon Asus ZenFone 2 ze500cl și i-am cumpărat o baterie noua, problema este că, când l-am pus la încărcat inloc sa se încarce sa descărcat iar acum nu mai porneste. Ce-ar trebui să fac?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Du-l la service, probabil s-a defectat circuitul de incarcare.

| Marius144 explică (pentru LPCTSTR):

Probabil, dar așa de repede telefonul îl cam de 5 luni jumate așa repede sa se defecteze?!

| Marius144 explică (pentru LPCTSTR):

Si nu prea cred adică cu bateria cea veche a lui se incarca și cu asta nu înțeleg de ce sa întâmplat așa și cu bateria ce veche nu pot să-l țin pentru că nu mai tine nici macar o zi.

| aLoneInDark18 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi încărcătorul?

| Erik88 a răspuns:

Probabil ai o baterie defecta. Adica daca cu cel vechi se incarca...si daca dureaza putin bateria, poti incerca sa pornesti telefonul in "Safe Mode". https://videotutorial.ro/......-probleme/ Daca dureaza mai mult bateria, inseamna ca e de la vreo aplicatie dar daca tot atat dureaza chiar iti sugerez sa-l duci la service. Sper ca te-am ajutat happy