| SeNNNz a întrebat:

Salut, am un telefon E-Boda V50 si nu stiu de ce imi face pozele in ceata, pana acum nu facea asa, ma puteti ajuta?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut ai incercat sa faci poza fără să pui bliț? (blitz) Si vezi la setări umblă la mod, de zi de noapte peisaj adica landscape vezi daca are, baftă, dacă nu mergi la service la eboda cu el, scrie in cartea tehnica ai un pliant cu adrese vezi acolo daca au service in zona unde stai tu, unde stai?

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Cred ca l-ai scapat pe jos accidental si s-a tricat camera sau setarile sunt de vin. Recomand sa il duci la un service.

| SeNNNz explică (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

De scpat mi-a scpat odata, dar camera mergea dupa ce mi-a scapat, din apropiere pot face poze se vede clar, dar la distanta se vede neclar

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns (pentru SeNNNz):

Daca mai ai garantie, ai putea sa vorbesti cu producatorul si sa va intelegeti, daca nu, trebuie dus la srvice la un control/reparatie.

| AaaaaAalexx a răspuns:

Incearca sa ii pui focalizare automata, daca are asa ceva. Poate e blocat pe distanta mica, 1-2 metrii si de aceea iti ies pozele clare in apropiere si in distanta nu.

| SeNNNz explică (pentru AaaaaAalexx):

Cred ca asta e, dar nu stiu unde gasesc focalizare, din apropiere iese perfect la distanta sters

| AaaaaAalexx a răspuns:

Rezolutie camera (Mp):8.0

Rezolutii foto:3264 x 2448

Caracteristici foto/video:Auto Focus

Asta zice la specificatii. Incearca sa tii butonul de captura apasat, fara sa il lasi si vezi daca iti face focus(ca la un aparat normal). Daca nu, undeva pe la setari langa ISO sau balanta de alb ar trebui sa ai focus sau AF. Bafta!

| SeNNNz explică (pentru AaaaaAalexx):

Am tinut apasat si nimic si butonul de AF nu apare niciunde

| SeNNNz explică:

Stie careva?

| bogdan1319 a răspuns:

Probabil ca daca l-ai scapat pe joc sa se fi stricat camera. Dar poti incerca sa iti cureti camera. Daca faci poze cu Retrica, etc... ele au o setare ca sa iti faca pozele in ceata putin. Deci verifica setarile. Alte explicatii nu iti poate da nimeni. Sper ca te-am ajutat!

| SeNNNz explică (pentru bogdan1319):

Din apropiere se vede bine, dar din departare se vede in ceata, nu conteaza cu orice fac se vede la fel si cu retrica si cu camera foto

| Etrex a răspuns:

Deci verifica daca e ceva pe camera / sau verifica setarile, altfel de ajutor n-are cum sa iti dea nimeni atata timp cat ti s-a stricat.

| SeNNNz explică (pentru Etrex):

Pe camera nu e nimic, dar cred ca e din telefon, am umblat si la setari dar nimic.

| Biianca25 a răspuns:

Verifică setările. Poate l-ai scapat tare pe jos si a afectat camera. Du-te la servis big grin