| razvancioca a întrebat:

Salut, am un telefon HTC ONE M8 si am instalaf Facebook si Messenger de la Facebook insa am o problema cu care ma bat de cand am achizitionat telefonul. Cand vorbesc pe Messenger si trimit un mesaj telefonul se blocheaza timp de 5-6 secunde, iar daca trec telefonul pe modul silentios atunci nu mi se mai blocheaza cand utilizez messenger-ul.

Am vorbit cu persoane care poseda M8 si au aceeasi problema, ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut, problema apare la M8-urile cu Android 5.0.1. Este cunoscuta ca fiind o problema de "in-app sound". O soluție pentru asta ar fi sa intri in setările aplicației (Facebook messenger app settings) si sa debifezi căsuța cu "in-app sounds".