| Adi36346346 a întrebat:

Am un telefon Huawei p8 lite si se descarca bateria stand, am fost cu el la service si am schimbat bateria, am dat resetare din fabrica si am scos si cartela sim, si aceeasi problema. Fara sa umblu pe el si fara cartela sim se consuma de la 100%-0% in 10 ore. Iar la specificatii la setari imi spune: inactivitate telefon 80%... ce este mai exact asta de ce se consuma bateria?

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Pt ca este un telefon vechi si bateria se duce

| Adi36346346 explică (pentru Bogdan70001):

Genial raspuns... daca citesti cu atentie am specificat faptul ca AM SCHIMBAT BATERIA...e noua.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Adi36346346):

Voiam sa spun ca nu mai face fata.

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Placa de baza ii veche si batrana...