| Alexsad9711 a întrebat:

Salut.Am un telefon Motorola z6 si l-am folosit mult pentru a descarca melodii, jocuri etc.Si acum nu prea mai tinea bateria.Am cumparat una noua si a mers cateva zile bine apoi se inchidea singur desi bateria era full.M-ia facut faze de genu acesta mai meru.Eu cred ca sa sticat softu si trebuie schimbat! O fi softu sau altceva? Astept pareri?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai sterge din ele.Ai incarcat memoria prea mult. Posibil ca ai bulit si softul.Cauza este aceeasi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă şti sigur că bateria cumpărată era NOUĂ, atunci NU este de la baterie ci din cauza softului ( sau e o problemă internă ).

Cel mai indicat ar fi să-l duci la un Service.

Toate cele bune.