| Oanna_Catalina_1997 a întrebat:

Salut, am un telefon : Nokia C3 si cand il deschid imi apare ecranul alb...CE faaaaccrying( e nou...(dau fuunda)

Heeeeeeeelp Meee!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă telefonul este nou şi ai GARANŢIE la el, atunci să-l duci la magazinul de unde l-ai cumpărat ( pentru Service )!

NU-i fă nimic acasă deoarece e posibil să pierzi garanţia şi nici nu-i sigur că poţi să-l repari tu...

Toate cele bune.

| Oanna_Catalina_1997 explică (pentru bursuc001):

Garantie am avut 2 luni si a expirat...:"

| bursuc001 a răspuns (pentru Oanna_Catalina_1997):

Păi, dacă ai avut garanţie DOAR 2 luni atunci telefonul NU era nou ( ci SECOND )!

Şi, dacă din senin s-a defectat, atunci înseamnă că avea "probleme" când l-ai cumpărat, de aceea ţi-a dat DOAR 2 luni de "garanţie".

Oricum, acasă NU îl poţi repara : TREBUIE dus la un Service!

Toate cele bune.