| Th3Li0N a întrebat:

Salut am un telefon nou si multi spun sa il las 12 ore in priza dar nu scrie nici pe cite nici pe manual utilizator si telefonul imi apare sa scot ala din priza eu nu stiu ce sa fac spuneti-mi voi! nu accept cituri si magari

7 răspunsuri:
| coolboycatalin31 a răspuns:

Nu trebuie lasat 12 ore in priza.

| MariusPapoi a răspuns:

Doar la telefoanele foarte vechi trebuie sa faci asta ca sa formatezi bateria dar la cele noi de vreo 5 ani incoace nu e nevoie pentru ca au baterie cu Lithium! scoate tel din priza ca mai rau il distrugi

| alexxp26 a răspuns:

Daca ai un telefon cu baterie li-ion bateria se va deteriora.Nu trebuie sa ti 12 ore.Doar pana apare baterie incarcata. Sper ca am fost de ajutor.

| MariusPapoi a răspuns:

Doar la cele vechi se formateaza bateria! scoate telefonul ca il distrugi

| MariusPapoi a răspuns:

Nu e nevoie

| apandrepepeapa a răspuns:

Nu,nu mai trebuie lasat.Telefoanele de acum sunt mult mai performante asa ca nu mai trebuie lasate 12 ore, doar pana li se incarca bateria. Sper ca te-am ajutat!:*

| ombladon a răspuns:

Nu trebuie formatata bateria