| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut, am un telefon pe care l-am cumparat acum 4-5 luni in cutie nou nout.De cand l-am luat nu tinea bateria deloc, inseamna ca trebuie sa formatez bateria?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu se formateaza bateria. Ori este prea slaba, ori defecta. Trimite-l in service!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Și de când bateria este inclusa în garanție? Bateria nu face parte din garanție, iar dacă vrei sa o înlocuiești cumperi bateria și plătești pe cineva sa demonteze telefonul și sa o înlocuiască. Asta în cazul telefoanelor unde bateria este închisa în telefon.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand nu te-am intreabat nimic. In al 2-lea rand eu am un Nokia 2018 si a avut probleme cu bateria. L-am trimis in service si s-a rezolvat. Iti mai dau si alt caz: http://bit.ly/2JMq01c
Uite si raspunsul de la Orange: https://oran.ge/2JF9Bvm
Telefonul cu totul este in garantie. Daca nu, ANPC.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa o schimbi.

| gelu1970 a răspuns:

Înseamnă că trebuia să il returnezi.
Oricum, bateria are garanție 6 luni.
Asta in cazul in care e cumpărat intr-un magazin.

| nusuntcocalar a răspuns:

Nu ii tine bateria pentru ca il folosesti doar pe jocuri in loc sa inveti si tu ceva bun pe internetul asta (cum ar fi sa scrii) big grin