| Qw1234 a întrebat:

Salut! Am un telefon Vodafone Smart Turbo 7 (VFD500)., as vrea sa îi măresc memoria interna pentru ca este foarte mica (4.14 GB), adică sa combin memoria interna cu cea externa ca sa am o memorie mai mare. Se poate? Daca da, cum? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In configuratoarele de pe net arata ca acest model de telefon are un storage intern de 8 Gb, faptul ca tie iti arata ca ai de fapt 4, 14 Gb e altceva, ala probabil e spatiul liber ramas, disponibil

Poti pune un card SD de maxim 32 GB, asa cum arata in manualul Vodafone, suporta maxim 32 GB

| adryang78 a răspuns:

Se poate, cu un card de memorie, dacă are slot pentru așa ceva. Poți stoca pe el poze și videoclipuri, documente etc., ca să rămână memoria internă doar pentru aplicații.