| qSt1le a întrebat:

Am un Vodafone Smart Prime 6, in specificatii zice are 8GB memorie interna si cand dau in setari la spatiu de stocare spune la spatiu total 5GB si la spatiu disponibil 2GB de ce? Nu trebuia sa scrie la spatiul total 8GB? Si nu cred ca androidul ocupa 6GB. !

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai asa e la majoritatea telefoanelor cu android, scrie 8GB memorie interna dar are cam 3 reali, sistemul android ocupa foarte mult + aplicatiile preinstalate in el, din cauza asta si pretul mai scazut la telefoanele cu 8gb, sunt bune doar de facebook si aplicatii sau un joc, doua care nu cer resurse mari.

| qSt1le explică (pentru RobertMoon):

Pai am mai vazut la unu pe youtube ca scria 5GB la spatiu total si la disponibil 4GB dc?(era acelasi telefon)

| RobertMoon a răspuns (pentru qSt1le):

Probabil era abia scos din cutie si nu s-au facut update-urile la aplicatii sau la sistem.