| Glsukab a întrebat:

Salut, am urmatoarea problema. Am un abonament la digi, optim nelimitat. Problema e cand pornesc datele, sunt avertizat cu privire la roaming, de ce e se activeaza roaming-ul? si cum opresc acest lucru? am incercat deja sa pun cartela digi pe sim 1

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In setarile telefonului trebuie sa fie o optiune de avertizare. Si vezi ca de la 1 Aprilie 2016 daca esti pe releu Vodafone chiar vei plati Roaming. Deci, trebuie sa cauti sa fii langa un releu DGI.