| RobertML a întrebat:

As dori sa fac o asigurare la un telefon ce l-am achiziționat acum 2 luni in UK! Care este procedura?(Vodafone UK) mulțumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suni direct la Vodafone UK, te legimitezi, raspunzi la intrebarile si raspunsurile secrete pe care ti le-ai salvat singur, pentru identificare si le spui ca doresti sa faci asigurare pentru telefon si pentru ce suma.
Ei iti pot adauga o suma de 10 euro de exemplu, pe luna in factura telefonica si nu vei simti, platind lunar.
Eu asa am procedat, cu toate telefoanele de pe contract, iar factura nu mi s-a parut deloc grea de platit.

| Yuoia a răspuns:

Mergi la un agent de asigurari si va sti el sa te ameteasca cu cat mai multe optiuni ca sa iti ia banii.
Acum, fara gluma, mergi la un agent de asigurari si, simplu, iti face asigurarea. Va trebui sa ai si actele telefonului in afara de actul tau de identitate.