| Vlad_Vladutz_1994 a întrebat:

Salut: As dori sa-mi achizitionez un telefon pana in 1100 lei maxim pe mine m-ar incanta lumia 925 si nu sunt sigur ca nu stiu cum e sistemu de operare bun sau nu, vreau sa mearga aplicatiile foarte bine poate ma ajutati sa-mi cumpar unul sa mearga si sa se miste bine in orice si de ce sa-l aleg pe x va rog dau funda!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E un telefon bun, se misca bine, si e calitativ.
eu sunt pe punctul sa imi cumpar lumia 930. nu exista comparatie intre eleganta si calitatea materialelor folosite intr-un Nokia, si plasticurile ieftine folosite de multi fabricanti. daca iti place lumia, atunci cumpara lumia. nu intreba pe nimeni ce trebuie sa alegi. windows phone e mult mai stabil ca android. drive, e un sistem de navigare ce il ofera doar telefoanele Nokia, si care nu are necesitate de conexiune internet. asta deoarece Nokia e proprietarul cartografiei pe care o utilizeaza de ex tomtom.
actualizarile sistemului operativ vin direct de la fabricant, pe cand in telefoanele cu android nu.
asta da, in store nu ai aceeasi multitudine de aplicatii ce o au android.
lumia, ofera un bun randament cu necesitate mai mica de ram si cu ceva mai putin procesor decat un android.
tu cumpara ce iti doresti.

| Vlad_Vladutz_1994 explică (pentru gelu1970):

Da dar lumia am vazut foarte multe comentarii ca se incinge foarte tare daca joc jocuri de performanta si asta ma dezamageste foarte tare

| BlacK_8915 a răspuns:

I-ati orice telefon Samsung, Sony, HTC dar nu iti lua porcaria de lumia happy

| Aliin97 a răspuns (pentru BlacK_8915):

Sau vreun LG G2, G3