| MrHello a întrebat:

As dori si eu sa fac un root la un Samsung s6 edge.
Ce consecinte sunt?
se pot strica telefonul?
merge bine dupa root?
funda pentru cel mai COMPLEX raspuns

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te sfătuiesc să încerci ( dacă nu te pricepi cât de cât ) deoarece RIŞTI să STRICI/blochezi telefonul :(
De asemenea, PIERZI Garanţia dacă faci Root!

Totuşi, dacă "te mănâncă" prea tare, poţi încerca - sunt DESTULE tutoriale pe net :
https://www.google.ro/#q=Samsung+s6+edge+root

Toate cele bune!

| papuciirupti a răspuns:

Tu n-ai minte omule
ai telefon de top ce dracu iti mai trebuie, e destul de bun, daca aveai ceva mai de jos te intelegeam.
daca nu il faci cum trebuie poti sa-l arunci dupa, pierzi garntie parca.

Răspuns utilizator avertizat
| papuciirupti a răspuns (pentru MrHello):

E logic, m-ai convins.
esti un pusti de max 15 ani care se joaca cu bani lu' tata. ma rog e alta chestie asta dar e adevarata.
tu ai habar ce inseamna root?
exista o gramada de hackuri care iti fac bani in jocuri cati vrei tu...
rootul are legatura cu sistemul de operare si ii schimba anumite caracteristici nu ce ai spus tuwinking
lasa prostiile sau glumele proaste si citeste ceva ca luni te duci la scoala si lumea geme de prosti laughing

Răspuns utilizator avertizat
| papuciirupti a răspuns (pentru MrHello):

Bafta
n-am chef sa caut eu acum ceva ce nu imi foloseste, mai ateapta raspunsuri

Răspuns utilizator avertizat
| papuciirupti a răspuns (pentru MrHello):

De acord cu tine. pentru ce sa intru eu pe toate site-urile si sa ma umplu de virusi cand treaba asta ar trebui sa o faci tu. e o critica constructivawinking. multumestele celor care ti-au spus nu deoarece te-au facut pe tine sa iti vezi propria forta si valoare si sa nu astepti de la altii mura'n gurawinking
in viata sa nu ai asteptari mari de la oameni ca o sa ai parte si de dezamagiri si mai mariwinking
+aseara eram extrem de obosit dupa ce am pierdut toata noasptea la un baeram dar nu conteaza asta
bafta si lasa dumnezeului telefonul asa

| aZoR a răspuns:

Aceasta este una dintre metodele simple prin care poti face root la s6 edge http://www.gsmland.ro/......unter_5485
Mai sunt alte variante putin mai dificile unde ai nevoie de conexiune la pc!
ps: dupa rutarea tel citeste cu atentie instructiunile(oricum pentru ce ai tu nevoie nu o sa fie risc dupa rutare)

| aZoR a răspuns:

Sper sa te ajute asta
https://m.youtube.com/watch?v=W2iryQzpaGc
E fara root.succes happy