| The16 a întrebat:

Hey! De curand mi-am cumpărături un Samsung Galaxy Express 2 (SM-G3815), si ma bate gandul sa ii fac root. Voi ce spuneti sa ii fac sau nu root.
Si daca ii fac root exista vreun risc de a se strica telefonul sau ceva? Am inteles si ca imi pot pierde garantia este adevarat?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu te descurci în domeniu, atunci există riscul de a bloca telefonul sad
De asemenea, PIERZI Garanţia!

Deci, NU îţi recomand!

Toate cele bune.

| Otto2014 a răspuns:

Da pierzi garantia, cand o sa-l vinzi il vinzi mai ieftin, pentru ca root-ul face si probleme