| KyLerMzQ a întrebat:

As vrea sa achizitionez un telefon pana in 1500 lei. Care ar fi cel mai accesibil? A doua intrebare ar fi: ce sistem de operare este mai bun dintre WINDOWS PHONE si ANDROID, de ce? Telefonul sa aiba ecran HD sau FULL HD.

FUNDA!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand un S3 sau un S4.

| AtomiX a răspuns:

Eu personal fug de Android ca dracu' de tamaie :))) pentru ca la el iti trebuie un telefon cu multe resurse ca sa mearga bine. daca insisti totusi sa iti iei unul cu Android, sfatul meu e sa te uiti sa aiba cel putin quad-core si vreo 2gb ram.cel putin. daca nu, peste maxim un an incepe sa mearga greu..parerea mea, e mai bun Windows Phone (sau chiar IOS) pentru ca lor nu le trebuiesc asa multe resurse.512 mb ram sau 1 GB cu dual-core e mai mut decat suficient..telefonul pe care ti l'as recomanda eu, la bugetul tau ar fi asta: http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-nokia-lumia-1320-72263246

| KyLerMzQ explică (pentru AtomiX):

Eu ma gandeam la un Microsoft Lumia 640 XL, sau la un Huawei P7...

| AtomiX a răspuns (pentru KyLerMzQ):

Eu l'as alege pe lumia ala 640.1gb ram si 4 procesoare pe un windows phone..eu nu m'as gandii de 2 ori laughing si Huawei are ceva specificatii.dar e mai scump..acum depinde de tine ce sistem de operare iti place mai mult big grin

| KyLerMzQ explică (pentru AtomiX):

Un telefon cu Windows merge decent in utilizarea de zi cu zi? Ce consta acest lucru: facebook, youtube si navigare. Se poate descarca twitch.tv pe WP?

| AtomiX a răspuns (pentru KyLerMzQ):

Da, cel putin la mine a mers destul de bine (cu 512mb ram si dual core de 1ghz.d'apai ala cu quad-core)..acum numai folosesc windows phone, am trecut la IOS deci nu pot sa probez chestia cu twitch big grin

| Scorpiel a răspuns:

Samsung galaxy S4, iar eu unu prefer androidul.

| Bobbye a răspuns:

Iti recomand ori S4 ori Allview P7 SEON.
La ele difera soft-ul dar in rest le poti compara sa vezi ca P7 SEON are chiar procesor mai bun ca S4. Si iti mai recomand sa mergi pe sistemul de operare ANDROID pentru ca este unul mai compact si mult mai accesibil.

| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Samsung G530H Galaxy Grand Prime Dual Sim White plus Inc.Auto, sau multe altele de site-ul: http://telefonultau.eu/.
Android dupa mine. WP nu iti permite mai mult de 10 aplicatii.