| mircea22 a întrebat:

Salut. As vrea sa cumpăr un telefon pină in 1000 de lei. Samsung sau Xiaomi. Sa fie cat de cat acceptabil. As vrea niște recomandări. Va mulțumesc

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nou sau second?

| NLS a răspuns:

Motorola G32
MOTOROLA G52
Orice altceva nu merita în acest buget.

Ps: Ambele au camera foto slaba, dar la fel sunt toate sub 1400-1500.
In rest sunt super telefoane.
G32 l-am avut în mana mai multe zile, am comandat 3 buc pentru o vecina.

Ar mai fi Huawei Nova 11i, daca iti place. Merg toate aplicațiile Google mai nou, fara complicații ca mai demult.

SAMSUNG A04s, singurul care se încadrează, nu are ecran 1080p. Si are procesor slab.

Xiaomi Redmi 12, procesor slab.

| Hyperion7 a răspuns:

Depășește puțin bugetul, dar sigur nu dai gres cu el.
https://altex.ro/......RDNT138GR/

| mODIN a răspuns:

Recomand Xiaomi. Eu doar Xiaomi folosesc de aproape 10 ani si ma declar multumit.

| blairelovesmusic a răspuns:

Samsung e mult mai bun decat Xiaomi. Mi-am cumparat acum 2 ani un telefon Xiaomi si regret mult ca l-am luat fiindca se blocheaza cand caut ceva pe Google (isi revine in cateva minute) si cand vreau sa scriu un comentariu pe Youtube (nu ma lasa deloc sa scriu, se blocheaza tastatura telefonului). Mai bine i-ati un Samsung, gasesti chiar si la 500 de lei unul pe site-ul Emag, bunica mea si-a luat Samsung Galaxy A04S cu 500 de lei la reducere.

| Hyperion7 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Te contrazic.
Un telefon până în 500 de lei nu poate fi comparat cu unul de 1500-3000 lei.
Da, daca compari un Xiaomi Redmi din seria A, C, gen redmi 8-9-10-11A/C, acelea vor face doar chestiile basic, nimic wow.Practic e doar un telefon, nu poate fi numit pe deplin Smart.
Îți zic eu că nu toate telefoanele Xiaomi sunt praștii.Am avut Mi 9t pro, Mi 10 și ambele au mers ireproșabil, dar am avut și un Redmi 8A care mergea îngrozitor.
Toate companiile au telefoane bune și telefoane mai puțin bune, inclusiv Samsung pe care-l lauzi.
Ce oferă Xiaomi in 1000 lei, nu oferă Samsung.Pentru a mă crede, compara Redmi 13 cu Galaxy A14 și după vedem.

| norisorulpufos a răspuns:

Samsung A32 5g

| Eduard15Martie a răspuns:

Dacă stai într-o zonă cu semnal slab nu recomand Samsung. Dacă stai în oraș și nu ești dependent de apeluri telefonice poți să iei.

| Eduard15Martie a răspuns:

Sau pe negru pe eMAG https://www.emag.ro/......DCDLJKYBM/

scuze de triplu post da unde e butonul de edit? :D

| TiberiuNicolescu a răspuns:

Îti vând telefonul meu cu 530 de lei ( e doar ușor spart pe spate ) însă e de 4 ori mai bun decât unul de 1000 nou... Am Realme GT Neo 2 cu Snapdragon cu 870 și 8Gb RAM și rupe și în jocuri și în ce vrei tu