| daniel905 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpăr un Samsung galaxy s10e.Merita?(+argumente de ce (nu)merita) sau îmi puteți recomanda alte telefoane? Buget 3000 de lei.Mersi

15 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

One plus 7.
S10e in Europa se vinde cu procesor Exynos nu cu Snapdragon 855. Are consum energetic mai mare și randament scăzut. Bateria, dacă ii dai un uz puțin mai intensiv nu ajunge la sfârșitul zilei. Eu nu aș cumpăra acest model.
Un one plus 7 e mult mai bun și îți rămân și bani.
Mă refer la 7 nu la 7pro.
Baftă in alegere.
Și mai ieftin, Pocophone F1 care de asemenea oferă bune prestații.
Insă prefer one plus 7 dacă tot ai posibilitatea financiară.

| Bogdan70001 a răspuns:

NOrmal ca nu, trebuie sa fi chiar prost sa iei S10e

CU banii pe care ii dai pe o VERSIUNE LITE( este Lite-ul S10-ului) iti iei cel mai bun telefon din lume, ADICA ONEPLUS 7 PRO

Acum pune un parlit de S10e pe langa OnePlus 7 PRO ca iti dai seama instant care-i mai bun

| cfrtobias a răspuns (pentru Bogdan70001):

Si cumperi o caramida laughing care nu iti incape in buzunar

| daniel905 explică (pentru Bogdan70001):

Păi un One Plus 7 pro este aproape 4000 de lei

| Bogdan70001 a răspuns (pentru cfrtobias):

Lasa ca mie imi incape in buzunarwinking SI chiar si asa banuiesc ca nu ti-ai lua nici un S10+ nu ca nici ala nu este prea mic in comparatie cu OnePlus 7 PRO

| Bogdan70001 a răspuns (pentru daniel905):

UNde naiba ma ca pe site-ul oficial este 2.806

| daniel905 explică (pentru Bogdan70001):

Da,oneplus 7 este 2.806 de lei dar oneplus 7 pro este aproape 4000 de lei happy

| Bogdan70001 a răspuns (pentru daniel905):

Https://www.oneplus.com/oneplus-7pro?from=op7pro_header

Cel cu 6GB RAM este 2.806 lei;) Si oricum nu-ti trebuie tie versiunea cu 8GB RAM te asigur.

| daniel905 explică (pentru Bogdan70001):

La versiunea cu 6 GB RAM mă refeream, este 700 de euro, 700×4.73=3.300

| daniel905 explică (pentru Bogdan70001):

Da la versiunea cu 6 GB RAM este 700 de euro, 700×4.73=3.300

| Bogdan70001 a răspuns (pentru daniel905):

Amice tu nu vezi bine, este 669.00$

| daniel905 explică (pentru Bogdan70001):

Bine ar fi dacă ar fi atât.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru daniel905):

Vrei si poza...

Dar daca este ca mine imi dai funda

| WithoutName123456789 a răspuns:

La pretul pe care il are acum, mai exact 2500 de lei, este un Best Buy.
Pro:Camera excelenta, performanta ridicata, ecran Super Amoled, suport software cel putin 3 ani de acum incolo, ecran mare incorporat intr-un telefon de dimemsiuni medii.
Contra:Bateria e putin mica pentru standardele unui flagship insa te va tine o zi fara probleme