| Alecsssxx a întrebat:

Salut,as vrea sa imi spuneti care telefon credeti ca este mai bun dintre un Samsung galaxy s5 si un iphone 5s.
Cu cateva detalii de ce x (sau de ce nu) pentru alegerea voastra, argumente.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si asa 50% dai pe aspect, 25% pe nume si ramami cu 25% calitate indiferent de care tel vorbim, totusi eu as merge pe iphone, ca Samsung copieaza atat

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 (32GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| FlorinCiokan a răspuns:

IPhone 5s.
Deoarece in primul rand orice Android are lag. pana si cel mai performant S6 Edge Plus. Asta e un super motiv sa alegi iOS.
iPhone e mult mai elegant, un senzor amprenta mai bun.
Daca vrei sa il vinzi peste un an iPhone-ul poate piezi 100-200 lei. Daca vrei sa vinzi Samsung-ul pierzi 500 lei. Deci Samsung pierde repede valoarea device-urilor.
Samsung poate are o camera mai buna dar nu il cumperi pentru a inlocui camera foto si o baterie mai mare dar pentru 1-2 ore nici nu se pune vorba.
Jocuri nu este care sa nu le ruleze ambele poate pe S5 sa ai probleme cu lag-ul dar pe iPhone nici de cum.
Sper ca am fost de folos. Bafta.

| Gicutzu23 a răspuns:

Nu e adevărat ce zice ala, Samsung s5 e cu multe mai bun fata de iphone.

Avantaje Samsung: Are un procesor mai bun urmat de componente mai rezistente decât iphon-ul.
Are mai multe aplicații interesante pe magazin play decât pe itunes care majoritatea trebuiesc plătite acolo.
Daca il spargi te costa mai puțin decât la iphone, ne având piese din sticla.
Dezavantaje Samsung: Are camere destul de slabe in comparație de iphone si cam atât.

Avantaje iphone: Are camerele foarte bune, de asta ori ce iphone este recomandat daca ești dependent de selfiuri sau peisaje.

Dezavantaje iphone: Are piese subțiri, wifi se va strica imediat, eu așa am pățit cu un 5s, se va strica vibrațiile, blițul nu va mai fii puternic adică ii va scădea luminozitatea pe timp, in timp ce la Samsung rămâne așa mereu. Camera se va strica la ori ce mic contact si vei vedea încețoșat. Daca il spargi te costa foarte mult fata de Samsung.
Sper ca te ajuta-i, bafta.

| CoSmInxD25 a răspuns:

As alege iphone-ul fara nici un pic de regret.Am Samsung si se misca oarte incet in comparatie cu un iphone, deci iphone clar