| Gabriel_Robert_1995_1LeR a întrebat:

Astazi, mama a fost pentru a face un nou abonament la Germanos Telekom, si a luat un telefon. Samsung Galaxy J3 6. 320F daca nu ma insel. La fata locului, operatorul Telekom, casiera sau cum vreti voi sa-i spuneti, l-a probat. A mers totul. Bun, a venit acasa, si i-am instalat 3 aplicatii. Messenger, Facebook si Real Racing 3. Si 5-10 minute, ambele cartele SIM, functionau. Si apoi, cand am observat ca nu primesc niciun telefon (asteptat), mi-am pus semne de intrebare. Am inlocuit cartelele, am pus altele, si tot nu merge. Retea indisponibila, daca incerc sa sun la 1234, dar la setari, scrie "TELEKOM.RO", dar totodata si "Niciun serviciu". Daca ma duc luni la ei, mi-l trimit in service nu stiu ce. O ruda de a mea, a patit-o cu chestia asta, pana cand nu a facut reclamatie la OPC, nu i-au dat alt telefon. Voi ce parere aveti? *comentariile fara sens vor fii raportate, multumesc.*

2 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Nu merita sa ti cumperi telefon de la TELEKOM, deoarece aia sunt niste tepari si zgarciti.

| MmTech a răspuns:

Ar trebui sa te duci la aia de la telekom sa il trimita in service astepti o saptamana si til aduce inapoi daca nu inseamna ca au aparut complicatii te asigur ca asta se va intampla poate ruda ta a avut ghinion... funda te rog daca te-am ajutat su plus ca daca nu il trimiti in service altceva nu ai ce face