| John3Deerem a întrebat:

Salut am un Samsung galaxy j3 2k16 si am cartele telekom dar im tot intra roamingul dar el e dezactivat, iar cand il deblochez im apare Vodafone HU si telekom.ro cum sa scap de roaming va rog

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Dezactivarea extraoptiunii:

Dezactivarea Extraoptiunii Roaming Traveler se va putea face oricand, prin transmiterea unui mesaj cu textul D RT EO la 1234 (daca esti in Romania) sau 0766127626 (daca esti in strainatate) sau apelarea Serviciului de Relatii cu Clientii.

http://telekomro.custhelp.com/......ania-mobil