| Andrei_Bălănescu_1998 a întrebat:

Astazi mi-am cumparat un telefon cu Android. Folosesc aceeasi cartela (frog) ca inainte pe care aveam internet. Pentru a-mi activa internetul trebuie sa trimit un sms la 9691 fara text dar pe Android nu merger sa trimit mesaj fara text.
Ce pot face?
Sunt si alte metode de a-mi activa internetul?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la relatii cu clientii. Vorbeste cu operator.N-am stiut pana acum.Am verificat si eu pe telefon.Asa este.Se pare ca cei unde trebuie sa trimiti mesajul nu s-au gandit si la aceasta problema.

| Senyorul a răspuns:

Consulta un operator cosmote

| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! Nu o sa poata fi facute setarile automat prin mesaj, trebuie modificate manual ca sa mearga pe web n walk. Cel mai simplu te duci la un magazin Cosmote si sa rogi un consultant sa te ajute. Daca vrei, poti sa incerci si tu, dar nu merge mereu din prima:
Settings>mobile networks>APN
Creezi un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala

Sper sa te descurci.Salut!

| Bl4ck4ngel a răspuns:

Simplu scrii p net,, oferta frog enjoy'' si te uiti p site-ul cosmote si te invata acolo cum sa iti faci singur setarile fara sa trimiti mesaj