| x2gk9r a întrebat:

Salut…
Aveam 99% l-am folosit cateva minute si a scuze la 92%
Repet am iphone 12
Oare sa ii dau resetare?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimba l cu un Android bun.

| darrio2007 a răspuns:

Numai pentru atata lucru nu are rost sa faci resetare.

Bula
| Bula a răspuns:

Opreste-l (din buton) si dupa 1-2 minute porneste-l din nou.

Ai in vedere ca, toate aplicatiile, dar si functiile pornite si nefolosite consuma curent in background!
Cele mai mari consumatoare sunt cele de media (vizionare filme, ascultare muzica, camera de filmat /fotografiat, dar si localizarea (GPS), wi-fi si bluetooth consuma mult.
La fel, si paginile de internet neinchise consuma puternic.

Tot ce nu folosesti trebuie inchis!

| x2gk9r explică (pentru Bula):

Oare ma ca ajuta o resetare?

| Bula a răspuns (pentru x2gk9r):

Este posibil, dar trebuie sa refaci TOATE reglajele, la toate aplicatiile.
Fa ce am sris mai sus!

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Cumpara-ti unul pentru batrani sau copii prosti. Iphone-ul nu-i de tine.

| vampirasul a răspuns:

Nu mai face update la ios ca iti slabeste bateria. eu am 5s si nu am mai fc update de la ios12 si tine bateria. asta sa stie taota lumea NU MAI FACETI UPDATE LA IOS

| x2gk9r explică (pentru vampirasul):

Dar sa stii ca versiunea 17.2.1 m-a ajutat