| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Care dintre telefoanele:Sony xperia SP si Google(LG) Nexus 4 e mai bun? Majoritatea benchmark-urilor opteaza pentru Sony dar eu nu stiu ce sa mai cred.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nexus 4 are actualizari de soft, iar asta inseamna destul de mult. Insa Nexus 4 are spatiu de stocare mic; nu ai slot de card; senzorul e de slaba calitate si nu numai.
Xperia sp, chiar daca e dual-core, are un senzor mai performant la camera;
De asemenea, procesorul este mai nou, si desi e dual-core, e chiar egal cua cel quad de pe Nexus 4.

Gandeste-te la ce vrei de la el. Daca vrei performanta: Nexus 4(chiar daca in benchmark-uri e altceva), softul face toti banii.
Daca nu vrei doar performanta, ci... mai mult, te poti orienta catre sp.

4 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Depinde ce vrei să faci cu el. Eu nu m-aş uita după benchmarks foarte mult.
Ceea ce e relevant la un telefon e cantitatea de RAM (asta nu ajunge niciodată) şi calitatea ecranului.

Restul? E can-can...

| winer98 a răspuns:

LG Nexus 4 are android pur de al google si merge impecabil si updateurile apar repede de la google chiar daca benchmark nu il recomanda e forte bun ti-l recomand mai poti lua un s3 numai ala e la nivelul lui

| LioErnest a răspuns:

Eu il recomand pe acesta http://bit.ly/176bV2B, are un senzor mai performant la camera! si e mai bun in general...
bafta!

Vrei sa fii informat? Noi Stim Totul >>>> http://noistimtotulmereu.blogspot.ro/

| yonut98 a răspuns:

Nexus 4 are avantajul ca e google si tot timpul o sa fie unul dintre primele device-uri care primeste toate update-urile