| AdiMihai25 a întrebat:

Salut, ce imi recomandati din :
-Iphone 12 ProMax
-Sony Xperia 1 IV.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca le vrei pentru poze, iPhone-ul e ceva mai usor de manuit.
Sony au complicat lucrurile, telefonul acela scoate poze excelente, dar trebuie sa lucrezi cu modul Pro.
Iar nu oricui ii e la indemana asta.

Ambele fac poze la cel mai inalt nivel,
si la fel S21 Ultra,. S22 Ultra (il are fratele meu, sunt f multumit de pozele scoase), sau Huawei P40 Pro si Mate 40 Pro (cu minusurile de rigoare - lipsa serviciilor Google).

Iar mie personal nu imi place deloc sa fac poze cu telecomanda. Formatul 21:9 e util pentru unele filme si pentru a prinde cat mai mult in ecran, si pentru a folosi telefonul cu o singura mana (partial, caci si lungimea conteaza, cu cat e mai lung, e mai greu de umblat cu el) insa e ingrozitor pentru restul.

| AdiMihai25 explică (pentru NLS):

Super, multumesc mult, pe iphone 12 promax mergeam si eu cu gandul, dar nu merita 13 nu? Diferentele sunt minore si pretul e mult prea mare :d

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu le dețin, dar am văzut mai mult decât suficiente poze făcute cu ele, 6 colegi de munca au 12 și 13 Pro Max.
Diferențele sunt mici, ca și inexistente.

| AdiMihai25 explică (pentru NLS):

Merita Iphone 13 Pro Max sau 12 Pro max, diferentele sunt mici, la bani e cam dublu.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Strict dintre cele 2 as merge pe Iphone big grin.