| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Ce modele de telefoane știți care să aibă avertisment prin vibrații pentru apeluri și mesaje ratate? Am avut un Motorola cu taste acum ceva ani,și vibra din cinci în cinci minute când aveam apel ratat sau mesaj necitit (remander parcă se numea setarea și avea și posibilitatea de setare prin beep). Unde lucrez eu este foarte multă gălăgie așa că nu ajută avertizarea sonoră sau luminoasă, cum au unele telefoane,
și din această cauză ratez multe mesaje.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate telefoanele au vibratii. Poti lua o bratara fitness care se conecteaza la telefon prin bluetooth. Si in momentul cand esti apelat sau primesti un mesaj, iti vibreaza la mana. Atentie ca nu toate au aceste functii.
Uite aici un exemplu.
https://www.emag.ro/......DQB8TJBBM/

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru darrio2007):

Păi chiar asta e problema multora care au cumpărat telefoane noi cu tastatură, nu există funcția vibrații la setările soneriei (la unele modele), iar la multe alte modele sună doar câteva secunde plus
2-3 vibrații mici, indiferent de ce melodie alegi.