| Jeksanovici a întrebat:

Salut, ce sa aleg dintre a70 si a 80? Diferenta dintre ele e ca a80 costa mai mult cu 500 de lei dar vreau sa stiu daca merita. Eu l-as folosi la poze, Youtube, Facebook, Instagram, messenger si jocuri cum ar fi pubg.

2 răspunsuri:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut prima data ideal ar fi sa faci o comparatie la specificatiile celor 2 dupa care daca ai putina experienta in domeniul "Componentelor it" poti sa vezi diferenta intre cele 2 :) dar poti folosi si ideea de "piata" ex la piata la o taraba rosii cu 2. 5lei si alta taraba rosii cu 3. 0lei :)
uite le-am pus eu pe cele 2 pentru tine
https://www.emag.ro/compare/DQQG6RBBM,DQTCH1BBM/
recomandare din partea mea mergi pe a70
diferenta de performanta intre cele 2
a80 procc octa core(9 nuclee la 2.2 GHz in Load, 1.8 GHz in Standy)ram 8gb.camere 48 + 8 + HQVGA Stocare 127GB(Fara slot pentru card sd) mai mult de laudat nu merita
a70 procc SM6150(8 nuclee 2.0 GHz, 1.7 GHz se repeta chestia de sus) ram 6gb crede-ma nu se simte mare diferenta intre 8si6 e o diferenta sa zicem de 10-15%(aici depinde foarte mult de sistemul de operare)
camere 32 + 8 + 5(Stocare 128GB+Slot cardSD pana la 512GB)
Recomand a70 are mai multe caracteristici fata de a80 :) vezi si singur in link-ul de mai sus :)
Succes!

| Gigi777 a răspuns:

Banii economisiti o sa-ti vina in ajutor in viitor. Multumeste-te cu telefonul pe care il detii sau achizitioneaza-l pe cel mai ieftin. Sa nu petreci foarte mult timp pe retelele de socializare, jocuri caci ele pot sa te izoleze de ceilalti, creeza probleme cu vederea si pierzi timpul pretios. Sanatate!