| Gma_Alex_2001 a întrebat:

Salut,ce sa aleg intre Allview x2 soul si iphone 5? Dau funda

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Hei.Alege iPhone 5.
Se misca la fel de bine ca x2 soul.
Primeste noile update-uri. X2 soul nu are nici macar Android 5.0
Dupa ce te plictisesti o sa il vinzi repede. scade putin pretul e Apple.
Am avut Allview E3 Sign acum 3 luni a fost 900 lei acum e 650 nou si second 500 lei. In 3 lei a scazut enorm.
In plus iPhone 5 negru are un design nota 10. nici un telefon nu imi place mai mult. Am iPhone 6 dar daca ar fi sa aleg design cel de pe 5 e mai frumos.
Eu as alege iPhone 5.
Acum vad ca costa 1099 lei pe eMAG.
Pai man. la banii aia iei un iPhone 5s neverlock. sau cu 1000 lei unu gevey.
Lol. Strange-ti bani daca nu ii ai. cu 1100 gasesti iPhone 5s. e cea mai buna oferta. Allview X2 nu il lua orice ar fi. Bafta.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu aş alege Allview X2 Soul - vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=6379&idPhone2=4910

Totuşi, DEZAVANTAJUL major este faptul că acest model NU are slot pentru SDcard de memorie externă :(

Toate cele bune!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Iphone clar!

cu Allview o sa ai sigur probleme si pe langa asta peste un an sau cand te plictisesti tu il vinzi cu greu sa la un pret foarte mic.

| SNAKECOM a răspuns:

Allview x2 soul desing-ul e mai frumos dar e foarte sensibil Iphone5 e mai naspa dar e mai rezistent. In fine eu as alege Allview x2 soul e mai fain. Funda?