| KrYstyAn0 a întrebat:

Salut ce telefon are mai multe aplicatii si este mai rezistent dintre ZTE Blade P729V si Orange pasadena

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Bursuc are dreptate.
Dar cred ca nu te-a inteles...te refereai la care dintre ele poate duce mai multe aplicatii -high-end- nu?
Pai ZTE BLADE!
Clar! Chiar daca zice ca se poate updata pana la Android v2.2 Froyo, clar se poate updata si la Gingerbread (Eu personal urasc sa iti updatezi telefonul daca nu a fost scos oficial update-ul. dar asta la telefoane foarte proaste care au cel mai nou android - 4.2 JellyBean. dar naiba, 2.3 este vechi!).
Blade este mai bun pentru ca are ecran mai mare, mai mult RAM, PPI mai mare, tipul ecranului mai bun si camera mai buna! Dezavantaj ar fi faptul ca are baterie foarte proasta...
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3391&idPhone2=4659

Recomand Blade!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU contează numărul de aplicaţii/jocuri, deoarece poţi instala câte vrei...

Ca display PARE a fi mai bun ZTE Blade, dar în rest este mai performant Orange pasadena ( alias Alcatel OT-918 ).

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3391&idPhone2=4659

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiuuMrrr a răspuns:

De ce vrei sa iti cumperi un telefon ZTE sau Orange [Alcatel]?! straight face

Mai bine mai strangi cativa bani si iti cumperi un telefon bunwinking Gen Samsung, HTC, Nokia, Sony, LG... sunt multewinking