| KrYstyAn0 a întrebat:

Salut telefonul Samsung galaxy gio este mai bun ca zte blade sau Orange pasadena?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Telefonul Samsung GALAXY GIO Este mai bun decat Orange Pasadena (a.k.a. Alcatel OT-918)!
Dar nu il consider mai bun decat un ZTE Blade! ZTEul acela are ecranul ala care este mult mai bun decat cel de pe Gio si are mai mult RAM, dar are procesor un pic mai prost si baterie proasta!
Comparatie 1
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3741&idPhone2=4659
Coparatie 2
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3741&idPhone2=3391
Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| Leutzbv a răspuns:

Ww.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3741&idPhone2=3391
Am vrut sa pun comparatie si cu Orange Pasadena dar nu am gasit. Clar, Samsungul este mai bun in acest caz, dar il voi contrazicepe Alin Cristinoi care a spus ca Samsung nu te lasa...Te lasa, ca doar telefon este si el. Am avut mai multe modele de Samsung la viata mea, trebuie sa ma crezi, dar Galaxy Gio este un model mai vechi totusi. Cele de acum sunt foarte bune si fiabile, dar si astea au sacadari uneori... Daca ar fi sa aleg eu dintre cele trei telefoane mentionate de tine, as alege cu siguranta Gio dar pentru ca acum am un S2 nu ma pot gandi cum ar fi sa am unul mai vechi. Succes!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Leutzbv):

Salut! Vroiam doar sa iti spun ca Orange Pasadena este ALCATEL OT-918! Poate te va ajuta!

| Leutzbv a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Sal. Am vazut acum. Nici nu m-am uitat foarte mult pe GSM Arena ca sa imi dau seama ca este o coaja de telefon. Daca vrei sa alegi un tel din acestea trei, atunci alege Galaxy Gio. Bafta!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Leutzbv):

Stiu laughing Am dat search pe google 'Orange Pasadena' Si am aflat foarte usor ca este un Alcatel! Ca idee, 99% din Telefoanele Orange sunt Alcatel/ZTE!

| Leutzbv a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Mersi happy Ptr asta iti dau funda...happy

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Leutzbv):

La ce? laughing

| Leutzbv a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Ca mi-ai zis de Alcatel...happy Mi-e rau numai cand pronunt numele happyhappyhappy

| Cristinoi_Alin_1997 a răspuns:

Clar...probabil sunt mia bunne la pret dar gandeste-te ca e un Samsung si credeam samsungu nu te va lasa la greu nici o data fata de chinezariile alealante(mda stiu ca si Samsung e facut in china da nu asta e ideea)

| giucu a răspuns:

Da este mai bun