| EmyD2001 a întrebat:

Ce ziceti, merita sa schimb un iPhone 5s de 16 gb pe care l-am luat la mana a 2-a acum 2 ani, cu un Huawei P8 Lite nou? In cutie.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că merită.

| EmyD2001 explică (pentru OnuOnulică):

Telefonul are garantie, daca ii fac root / jailbreak mai am garantia?

| OnuOnulică a răspuns (pentru EmyD2001):

Da, dacă vei face root vei pierde garanția.

| Denis15 a răspuns:

Eu zic ca merita daca vrei sa treci de la IOS la Android, sau vrei un telefon mai mare si un design care arata excelent, și care e mai bun din punct de vedere al specificatiilor decât iphone-ul.EU ZIC CA SE MERITA, E ALEGEREA TA ACUM!

| EmyD2001 explică (pentru Denis15):

SIncer as vrea, chiar daca renunt la touch id. Ma rog.
Pe IOS exista jailbreak, si un tweek Local api store, daca ai auzit, ce iti permite sa cuperi lucruri cu bani in aplicatii gratis.
Exista jailbreak pentru andoid? Este periculos? Exista vreun tweek ca cel mentionat mai sus? tongue

| Denis15 a răspuns (pentru EmyD2001):

Exista root, adica o să ai acces la tot sistemul, cum ar fi că l deblochezi și poti accesa tot din el, dar daca vei face root, singura chestie 'periculoasa' e ca pierzi garantia.Numai bine!

| AndreeaUrsu1234 a răspuns:

Mersitã sã faci schimb, totuși al tãu e 'vechi' și celãlat e nou. happy big grin