| PuținConteazăNumele a întrebat:

Cine are Huawei P9? La voi cum se descurcă cu bateria? Eu ieri la aproximativ 13:30 l-am scos de la încărcat avand 100%, m-a ținut până la ora 18:30, rămânând cu 10% doar. Utilizarea a constat in Facebook, messenger, whatsapp si putin Instagram, doar atat. E normal? Nu stiu ce sa ii fac

3 răspunsuri:
| Cybe3r a răspuns:

Salut eu am p 8 lite si daca la ora9 e 100% pe la 15 e gata dar cu luminozitate mare si pe ytb sau jocuri. Huawei are baterie de capacitate mica de la p8 pana la p10.

| PuținConteazăNumele explică (pentru Cybe3r):

Pai, eu am p9, care are bateria mai mare, si ma tine mai puțin decât pe tine, adica de la 13:30 pana la 18:30, rămân cu 10%, si asta cu luminozitatea 25-30%, doar messenger si wapp, nu știu ce sa fac

| Cybe3r a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Intri in setari>setari avansate>manager baterie>plan de alimentare pe urma alegi ce doresti scrie acolo la ce serveste fiecare punct. Pati folosi ultra e cel mai economic.