| anonim_4396 a întrebat:

Cum afli in ce retea e un numar de telefon? Mai exact care sunt in digi vreau sa stiu. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

De regula, prefixul indica reteaua.
http://www.lirc.ro/prefixele-telefoniei-fixe-si-mobile-din-romania/
Asta, daca numarul nu este portat (mutat in alta retea, cu pastrarea numarului vechi, inclusiv prefixul).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei dupa primele 4 cifre. Dar nu ai de unde sti daca e portat.

| ziftode a răspuns:

NU POTI
raspunsurile dinainte sunt ok, dar nu cu adevarat corecte
de ce?
PENTRU CA IN ROMANIA AI DREPTUL sa nu iti schimbi numarul de telefon cand schimbi reteaua!
cu alte cuvinte un numar de telefon incadrat intr-o retea poate sa fie binemercic in alta retea!