| rolandbejan a întrebat:

Salut, cum as putea sa imi dau seama la un iphone 3gs, daca ii dau update de soft sa nu mi se blocheze cartela de Romania. am ios 5 si as vrea sa trec la ios 6 dar mi e frica sa ii dau update si as vrea sa aflu, daca ii pot da update sau nu. telefonul este 100% original, dar l am luat de la cineva prin altcineva si nu am prea multe detalii

1 răspuns:
| Rotaru_George_1979 a răspuns:

Nu poti da update, pentru ca doar iphon-urile de la 4 la 5c pot avea ios 6 in sus.Asta e pentru ca iphon-urile au evoluat prea repede in ultimii ani, si produsele ca iphone 3g, 3gs, au fost anulate(nu se mai fac)si nu au reusit sa introduca detaliile pentru a suporta o versiune mai performanta.