| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Daca plec in Spania ce optiun trebuie sa imi bag pe cartela de Orange sa am net si sa am minute in roaming sa pot vorbi in tara?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul cand trebuie sa suni la Orange, sa-ti activezi roamingul dinainte de a pleca din tara, dupa care, alimenteaza cu cat mai mult, ca sa-ti ajunga pana la intoarcere, ca fuge creditul foarte repede, fiind traiful este ridicat cand se vorbeste din strainatate.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Intr-adevar, primul pas consta in activarea serviciului roaming, despre care poti citi mai multe detalii accesand link-ul https://www.orange.ro/roaming/, tab "Utilizatori PrePay". Optiunea de care ai nevoie este cea de 10 EUR, cu resurse in roaming SEE, pe care o poti reincarca de aici https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/, folosind un card bancar.

O zi buna,
Orange Helper

| Robotzzzi explică (pentru OrangeHelper):

Mi-am bagat optiune cu 7 euro si am fost in Germania o luna si mi-a ajuns minutele si internetul.Voi cei de la Orange cam prostiti lumea sa bage de mai multi euro mereu ca si un prieten o patit si o bagat de cat eu zis doamna si nu a putut suna de dincolo.

| Ax3LdeV a răspuns:

Sunt la Orange si au datoria sa te lamureasca

| Robotzzzi explică (pentru Ax3LdeV):

Desigur un prieten a mai luat teapa cu Orange si-a bagat optiune cu multi euro si nu aputut suna de dincolo cum a spus aceea vanzatoare.Alea habar nu au.

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Robotzzzi):

Da. din pacate se pare ca angajatii unor retele sunt prost instruiti cu privire la ce optiuni au, cat despre inselaciune avem protectia consumatorului