| AnonimaB100160 a întrebat:

Plec pentru o saptamana din tara si vrea sa stiu cum fac cu telefonul ( desigur ca pot comunica pe Facebook, Skype ..cu cei de acasa ). Am minute internationale si eu si mama dar cum se procedeaza? trebuie activat Roaming? sau cumpar o cartela de acolo.
Va rog sa imi explicati si mie ( mai ales cei care ati fost in situatia asta )

1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Trebuie reactivat roaming-ul. Insa, s-ar putea sa iesi mai ieftin cu o cartela de acolo. Depinde unde pleci. Sint tari care au cartele cu tarife speciale (si mai mici) pentru Romania (tarile unde sint multi romani).